VINAŘSTVÍ LIBĚCHOV

VÍNO ČESKÉ ZEMĚ

VINAŘSTVÍ LIBĚCHOV

VÍNO ČESKÉ ZEMĚ

KERNER

Kerner je středně pozdní moštová odrůda révy vinné, která byla vyšlechtěna v roce 1929 v Německu. Šlechtitelem byl August Herold, který zkřížil odrůdy Trolínské a Ryzlink rýnský. Od roku 1969 je odrůda právně chráněna a je ji povoleno pěstovat ve všech německých vinařských oblastech. 

Odrůdě se nejprve po svém šlechtiteli říkalo Herold Weiss, později byla přejmenována na počest lékaře a básníka z Weinsbergu jménem Justinus Andreas Christian (von) Kerner (1786 -1862). Tento lékař svým pacientům doporučoval sklenku vína denně jako nejlepší přírodní léčebný prostředek.

Naše vína

ODRŮDOVÉ ZNAKY

List je malý až středně velký pětiúhelníkového nebo okrouhlého tvaru, tří až pětilaločnatý se středně hlubokými, většinou otevřenými horními bočními výkroji s oblým dnem. Listy zůstávají na podzim dlouho zelené.  Kulatá bobule se silnou slupkou žlutozelené barvy se šťavnatou, rozplývavou dužinou sladké, příjemné, odrůdové chuti. Hrozen je malý až středně velký, kónický s křidélky, středně hustý.

 

POLOHA A PŮDA

Odrůda vyžaduje vzdušné polohy, běžně se pěstuje i v okrajových lokalitách, na půdu nemá zvláštní požadavky, doporučuje se do půd hlinitých, snáší i vyšší obsah vápníku.

VÍNO

Typická vína mají zelenožlutou až slámově žlutou barvu a plné tělo.

Svěží, aromatické látky připomínají koncentrovanější vůni Ryzlinku rýnského.

Ve vůni a chuti můžeme hledat muškát, rybíz, tmavý med, máslové tóny, kořenitost. 

HODÍ SE...

Víno se výborně hodí k různým předkrmům, včetně plodů moře, ke grilovanému telecímu masu, k rybám, i uzeným, ke chřestu a k mnoha druhům sýrů, zvláště k roztíratelným.

Sladké výběry jsou vhodné k dezertům.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.