VINAŘSTVÍ LIBĚCHOV

VÍNO ČESKÉ ZEMĚ

VINAŘSTVÍ LIBĚCHOV

VÍNO ČESKÉ ZEMĚ

RULANDSKÉ MODRÉ

Pinot noir, Blaude Bungunder

Pochází z Burgundska, kde byla pravděpodobně v době římské vyselektována z lesní západoevropské révy. Záznamy o existenci této odrůdy jsou doloženy již v 9. století. Do Čech ji dal ve 14. století přivézt Karel IV..

Naše vína

ODRŮDOVÉ ZNAKY

List středně velký, tmavě zelený, krabatý, tří nebo pětilaločný.
Hrozen je malý, válcovitý.
Bobule malá, kulatá, tmavě modrá a ojíněná.
Raší a zraje středně pozdě.


 

POLOHA A PŮDA

Má vysoké požadavky na polohu.
Půdy vyžaduje teplé, štěrkovité a kypré hlinitopísčité.

VÍNO

Víno z této odrůdy je plné, jakostní, v plné zralosti sametové, kořenité s hořkomandlovou příchutí. Nejvyšší jakosti dosahuje po delším ležení na láhvi. Barva je světlejší, u starších vín až cihlově červená. Má větší množství kyselin. Vína této odrůdy mívají různý charakter podle oblastí pěstování, ale i podle toho, jak s nimi vinař zachází. Ohromují svou plností, která se zráním zvyšuje. Velmi dobře se hodí k dlouhodobé archivaci. Z odrůdy jsou v některých oblastech oblíbená vína růžová.

HODÍ SE...

Mladší vína se při stolování předkládají k pečeným masům, jemným úpravám zvěřiny i jiných tmavých mas, pernaté zvěři, nadívané drůbeži a doporučují se rovněž k pokrmům z hub a k mnoha druhům sýrů. Jsou skvělá také k delšímu posezení s malým zákuskem. Archivní vína lze podávat bez pokrmů, pouze k tichému obdivu jejich vůní a skladby a k meditování s přáteli.

KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Abychom poskytli co nejlepší služby, používáme technologie, jako jsou soubory cookie, k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízení. Souhlas s těmito technologiemi nám umožní zpracovávat osobní údaje. Své nastavení můžete spravovat.